Po velkém boji v Opavě prohráváme v prodloužení.

Velikonoční víkend patřil 13. kolu nadstavbové části Kooperativa NBL, pro SLUNETU to znamenalo souboj s mistrovskou Opavou na její palubovce. Ústečtí měli už před zápasem jasnou nejhůře třetí příčku po nadstavbě, což je nejlepší umístění v historii klubu v této fázi. Případná výhra v Opavě mohla SLUNETU udržet na druhém místě.

Utkání začalo opatrně z obou stran, bodové mlčení prolomil až ústecký Ty Nichols košem s faulem, ale domácí kontrolovali z rukou Jakuba Šiřiny, který 6 body v řadě posunul vedení na stranu domácích. Po první čtvrtině vedli domácí 18:16.

V druhém dějství viděla slušně zaplněná opavská hala vyrovnaný průběh a až teprve na konci tohoto hracího období zaznamenali domácí bodovou šňůru na 36:29, kterou zastavil až ústecký šéf lavičky svým oddechovým časem. Do konce poločasu domácí skórovali pouze z dvakrát z čáry trestného hodu a SLUNETA také dvakrát, ale za tři body, a tak po dvou čtvrtinách bylo skóre 38:35.

V druhém poločase si na své přišli milovníci kvalitních obran, a tak se po přestávce skórovalo hlavně z trestných hodů než ze hry samotné. Domácí si drželi mírné vedení, ale Pandy zůstávaly na dostřel, hlavně díky bodům Tye Nicholse. Když po 30 minutách hry byl stav 51:46, směřovalo utkání k napínavé koncovce.

Domácí sice v průběhu čtvrté desetiminutovky odskočili na dvouciferný rozdíl, ale SLUNETA si trpělivou hrou došla pro vyrovnání a zmiňovanou napínavou koncovku. Ústecké duo Nichols – Autrey přehouplo s blížím se koncem základní hrací doby vedení na stranu Ústí a vypadalo to, že by Pandy Severočeši mohli urvat výhru, ale domácí byli proti. Jejich lídr Jakub Šiřina nejprve trojkou snížil na 69:70, SLUNETA kontrovala košem Autreyho za 2 body a pak byl při střele za 3 body faulován opět domácí Šiřina a ten se ani jednou nemýlil. A se zbývajícími 4 sekundami základní hrací doby měla SLUNETA jednu šanci ještě ohrozit koš, ale nedostala se ani ke střele, a si diváci dostali k Velikonocům 5 minut basketbalu navíc.

V prodloužení se duel zvrhl v bitvu mezi dvěma rozehrávači, za ústecký tým kdo jiný než Ty Nichols a za domácí Jakub Šiřina. Body převážně těchto dvou borců přelévaly vedení z jedné strany na druhou. Když 18 sekund před koncem prodloužení skóruje Puršl, ujímá se Opava tříbodového vedení 86:83 a zákonitě musel přijít oddechový čas ústecké lavičky. Opavští takticky faulují, aby hosté nemohli skórovat za 3 body, faulovaný Ty Nichols dvěma šestkami přiblížil svůj tým na nejtěsnější možný rozdíl. Po dalším oddechovém čase musí pro změnu faulovat hosté a Šiřina z čáry trestného hodu rozhoduje utkání ve prospěch Opavy.

Opava se díky vzájemným zápasům nyní posouvá na druhou příčku a do konce nadstavby ji zbývá odehrát domácí utkání s Nymburkem, který dnes padl v Děčíně a nadstavbu zakončí zápasem na Folimance. Zatímco SLUNETU čeká už „jen“ domácí utkání s Kolínem. Pokud by Opavští prohráli jejich dva zbývající duely a Pandy uspěly doma proti Medvědům, mohou ještě skončit na druhé příčce ony. O náboj do posledních utkání je tedy postaráno.

BK Opava – SLUNETA Ústí nad Labem 88:85 (18:16, 38:35, 51:46)
Body domácí:
Šiřina 30, Pecháček 13, Slavík a Švandrlík po 8, Jurečka 7, Puršl 6, Farský a Kouřil po 5, Gniadek 4, Mokráň 2
Body hosté: Nichols 31, Pecka 13, Rowan a Autrey po 12, Martin 5, Johnson 4, Haiblík a Karlovský po 3, Nábělek 2
Trojky: 36/10 – 34/6
Trestné hody: 24/16 – 33/19
Doskoky: 48 - 45
Osobní chyby: 31 - 22